Faqja Kryesore

PARTNERET

ANS

SDB

Bolletino  Salesiano

 

 

DONATORET

Vodafone Albania Foundation

Relike e Don Boskos

Relike e DOn Boskos në Shqipëri
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Kupa Don Bosko 2014

Kupa Don Bosko

Programi Orientues - Matura 2014

Programi Orientues 2014
donbosko.org
Gezuar Pashket!

Gezuar PashketJava e madhe e Pashkeve
Gjatë kësaj jave, Kisha Shenjte kremton ringjalljen e Jezusit, birit të Zotit. Jezusi zbriti mbi tokë për dashurinë e për shëlbimin tonë. Ai na shpëtoi me gjithë jetën e tij: me mrekullitë, me predikimet por në mënyrë të posaçme, me mundimet, me vdekjen e Ngjalljen e tij.
Atmosfera e kësaj jave dhe e ketij kremtimi u ndie dhe ne Kolegjin tone....Nje spektakël u organizua, me pjesmarrjen e të gjithë nxënësve...Dikush kishte pergatitur, nje poezi, kërcim, pjesë humoristike...të cilat u duartrokitën nga pjesmarrësit...Kulmi i spektaklit ishte, pjesa nga udha e mundimit të Krishtit, Kryqëzimi i Tij, dhe më pas Ringjallja,si për t'i dhënë shpresë për një jetë të re, të gjithë njerëzimit. Kjo pjesë ishte përgatitur nga animatorët sociale, me ndihmën e mësues Arjanit dhe me pjesmarrjen e nxënësve të degës elektroteknike.Në fund, një surprizë e bukur...Disa nxënës të gjimnazit dhe profesionales, shpërndanë për të gjithë pjesmarrësit, simbolin e kësaj feste "Vezët e Pashkëve".
Më pas të gjithë u larguan me urimin ndaj njëri-tjetrit:"Gëzuar Pashkët!Dashuri dhe Harmoni për ju dhe familjet tuaja! GEZUAR!!!!!"

Një urim për të gjithë besimtarët, nga Familja Saleziane: 'GEZUAR PASHKET! Të sjellin harmoni dhe dashuri kudo."

 
Festa e 7 Marsit
Festa e 7 Marsit 7 Mars 2014
Një ditë e bukur, ashtu si dhe vete festa e atyre, që me përkushtimin dhe punën e tyre të palodhur, mundohen të përgatisin brezin e ri.
Atë ditë urimet, filluan që në mëngjes, ku nxënësit uronin mësuesit e tyre kujdestarë, por jo vetëm.
Lumturia ishte në ajër....
Mirënjohjen ndaj mësuesve, nxënësit e kishin përgatitur me surpriza të njëpasnjëshme...Tufat e luleve të mrekullueshme, festave që çdo klasë kishte përgatitur me mësuesit kujdestarë.

Lexoni pėrmbajtjen...
 
31 Janar 2014

Festa e Don Boskos

Me se fundmi 31 Janari erdhi... Te gjitheve perseri na priti salla e Oratorit...Kete here ne permbyllje te gjithe festimeve, festen do ta zhvillonin anetaret me te vegjel te Kolegjit...femijet e klasava te para, dyta dhe te treta. Por ate dite kishim dhe te ftuar speciale, te cilet me fjalimin e tyre i dhane nje kuptim me te madh kesaj dite te shenuar per te gjithe Qendren "Don Bosko".

Lexoni pėrmbajtjen...
 
Mė tepėr...
<< Fillim < E mėrparshme 1 2 3 4 5 Tjetra > Fund >>

Rezultatet 1 - 4 nga 18